به گزارش روابط عمومی شورا
رئیس شورا در جمع عزاداران اربیعین حسینی در قشم
تصویر خبر
حرکت اربعین حسینی نماد عشق به تفکر عاشورایی است

حرکت اربعین حسینی نماد عشق به تفکر عاشورایی است

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: حرکت عظیم اربعین حسینی مجموعه ای بی نظیر از جوشش و رویش حرکت شیعه و نماد عشق به تفکر عاشورایی است.

اربعین حسینی؛ عاشورای دوم

حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در پایان نماز ظهر و عصر اربعین حسینی در مصلی شهر قشم، افزود: اربعین حسینی عاشورای دوم است و موج دیگری در جامعه ایجاد و خاطره های قیام عاشورا را بار دیگر در ذهن و ضمیر مردم زنده می کند.

واژه اربعین در فرهنگ اسلامی واژه ای رمزآلود است

وی اضافه کرد: واژه اربعین در فرهنگ اسلامی واژه ای رمزآلود است و بسیاری از برنامه های روحی و عبادی اسلام بر محور این کلمه شکل گرفته است و به بار می نشیند.

در قیام عاشورا نیز اربعین نقش ویژه ای ایفا می کند

حجت الاسلام تقوی ادامه داد: در قیام عاشورا نیز اربعین نقش ویژه ای ایفا می کند و سنتی است که در این روز بنا شد و می توان آن را روز زیارت حرم امام حسین(ع) نامید.

گروه تروریستی داعش ساخته و پرداخته دست آمریکا و انگلیس است

وی با اشاره به جنایت های گروه تروریستی داعش، گفت: این گروه تروریستی ساخته و پرداخته دست آمریکا و انگلیس است تا چهره خشنی از اسلام به جهانیان معرفی کنند.

وهابی های تکفیری روی جنایتکاران بزرگ تاریخ را سفید کردند

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و جماعات اضافه کرد: وهابی های تکفیری روی جنایتکاران بزرگ تاریخ را سفید و میراث فرهنگی ملت های اسلامی را با نام اسلام و دین تخریب کرده اند.

جهان باید در خصوص قیام عاشورا مطالعه کند

حجت الاسلام تقوی اظهار کرد: جهان امروز به این نتیجه رسیده است که باید در خصوص قیام عاشورا مطالعه کند اما استکبار جهانی مانع از این حرکت جهانی می شود.

وهابی ها به دست صهیونیست ها پرورش یافته اند

وی با بیان اینکه وهابی های تکفیری تاکنون سخنی علیه صهیونیست ها نگفته و عملی علیه آنها انجام نداده اند، تاکید کرد: وهابی ها به دست صهیونیست ها پرورش یافته اند و باید مراقب بود که تفکر این مسلمان نماهای صهیونیست در جامعه نفوذ نکند.

دشمنان اسلام نمی توانند این ملت حسینی را از عاشورا جدا کنند

حجت الاسلام تقوی با بیان اینکه این فرهنگ عاشورایی است که مردم جهان را از نقاط مختلف در کربلا گردهم جمعه کرده است، گفت: دشمنان اسلام نمی توانند این ملت حسینی را از عاشورا جدا کنند.

فرهنگ عاشورایی باید جهان را اداره کند

وی با تاکید بر اینکه این فرهنگ عاشورایی باید جهان را اداره کند، اظهار کرد: این مهم باید تا روزی که امام عصر(عج) ظهور می کند ادامه یابد تا آن حضرت با این فرهنگ جهان را هدایت و رهبری کند.

فرهنگ عاشورایی با هویت انقلاب ما و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گره خورده است

حجت الاسلام تقوی اضافه کرد: فرهنگ عاشورایی با هویت انقلاب ما و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گره خورده است و با تکیه بر نهضت حسینی بود که انقلاب شکوهمند اسلامی به پیروزی رسید و توانستیم رژیم طاغوت را سرنگون کنیم.

جوشش نهضت عاشورا همچنان ادامه دارد

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گفت: جوشش این نهضت در کشور همچنان ادامه دارد و امروز شاهدیم که مرزهای کشور را درنوردیده است و مردم کشورهایی همچون سوریه، عراق، بحرین و لبنان از نیروی معنوی انقلاب عاشورایی ایران انرژی می گیرند و درمقابل استکبار می ایستند.

دست آمریکا آغشته به خون ملت ایران است

وی با بیان اینکه آمریکا دشمن درجه یک ملت های آزادی خواه جهان است، افزود: دست آمریکا آغشته به خون ملت ایران است و هیچ گاه با این کشور سر سازش نخواهیم داشت.

باید با گسترش اماکن دینی و فرهنگی جلوی آسیب های اجتماعی را بگیریم

حجت الاسلام تقوی همچنین با اشاره به بازدید خود از دارالقرآن و مراحل احداث مصلی جدید قشم، گفت: تقویت این مراکز گامی در جهت کاهش معضلات اجتماعی است و باید با گسترش این اماکن دینی و فرهنگی جلوی آسیب های اجتماعی را بگیریم.


sunday 1398/9/17 - 7 : 17

پرتال استان ها

 

پربازدیدترین اخبار